سه روز پیش در یک برنامه رادیویی ضبط شده، میزگردی با محوریت همین موضوع که مرحوم نمازی و جناب میرهاشمی در آن حضور داشتند، بازپخش شد و مرحوم نمازی در این نشست سخنانی درباره بخش دیگری از انحرافات و خرافات مرسوم درباره ارتباط با اجنه سخن گفت. بخشی از این سخنان را در ادامه می‌خوانید:

سوال: جناب آقای میرهاشمی همانطور که می‌دانید مدعیاتی مبنی بر ارتباط با اجنه یا معصومین(ع) و ... درباره برخی افراد وجود دارد و برخی در این مسیر حرف‌های عجیب و غریبی می‌زنند. برای خود هواداریانی جمع می‌کنند و برخی اوقات از این طریق مردم را هم مورد سوء استفاده قرار داده و از آن‌های مبالغی هم دریافت می‌کنند و یک فعالیت اقتصادی را پیش می برند. شیوه‌های این افراد چگونه است و به چه شکلی است؟ آیا همه افراد می‌توانند ارتباط با اجنه داشته باشند؟

Register to read more...

فارس گزارش می‌دهد
خبرگزاری فارس، گروه آیین و اندیشه: در زندگی مشکل دارم، همسرم بد اخلاق است، بچه‌دار نمی‌شوم، بخت دخترم را بسته‌اند و هزاران بهانه‌های دیگر را مخاطبانی می‌گویند که برای حل مشکلاتشان نزد فردی به اصطلاح دعانویس آمده‌اند، فردی که با پرسیدن نام شخص و نام مادرش، ناگهان کتابی را باز می‌کند و این می‌شود «سرکتاب» زندگی آن شخص، از قضا برخی موارد هم درست در می‌آید، انگار آن فرد دعانویس از غیب خبر دارد و چشمان شخص از تعجب گرد می‌شود، دعانویسی که معمولاً در محله‌های دور شهر حضور دارند و هنگام حضور در آن مکان، در و دیوار از وضع نامناسب دعانویس خبر می‌دهند، اما به راستی در پشت پرده چه ماجرایی نهفته است؟ آیا واقعاً «سر کتاب» می‌‌تواند نسخه زندگی آینده ما را بپیچد؟
کارشناسان پاسخ می‌دهند:

Register to read more...

حساب یک سری از شعبده بازان را باید از جادوگران و ساحران جدا کرد. شعبده بازی های حرفه ای سحر و جادو نیست، تلفیقی است از فیزیک، شیمی، ریاضی، روانشناسی، سرعت عمل، فن بیان و ابزار کار نمایش که وقتی با مهارت همراه باشد صحنه هایی تعجب برانگیز و دیدنی را بوجود می آورد. کریس آنجل را همه می شناسید و اتفاق نظر دارید که شعبده‌باز قابلی است و اصلا شکی در این نیست. همین که جایی مانند انجمن شعبده‌بازان جهانی استاد شعبده‌های روز آمریکایی را به‌ عنوان مرد سالشان انتخاب کرده و اسمش را جزو شش شعبده‌باز تاثیرگذار ۲۵ سال گذشته ‌می‌آورد یعنی اینکه مرد جوان خیلی بیشتر از باور همه کارش را بلد است و می‌داند که چطور ذهن و حواس بیننده را با خودش همراه کند.

همه مهارت تردست جوان همین است: اینکه جوری نمایش‌اش را اجرا کند که بیننده ذره‌ای به دیده‌هایش شک نکند و خیال برش دارد که هر چه هست و نیست یک ماجرای واقعی است و آن کسی هم که دارد روبه‌رویش ژانگولر می‌زند نه یک تردست ماهر بلکه آخر همه کمالات و معنویات روحی و این‌جور چیزهاست. اما خواب خوش بیننده‌های مبهوت کریس آنجل زمانی از بین می‌رود که بفهمند همه کارهای او فقط یک شعبده است. تردستی مردی که مهارتش خیره‌کننده است و باورنکردنی!

Register to read more...

یکی از علل عمده گرایش مردم به فرقه های انحرافی، استفاده این فرقه ها از قدرت های خارق العاده و ماورا طبیعی است. برای آن که بتوانیم بهتر با این نیروها آشنا شویم آن ها را در 4 دسته تقسیم می کنیم: نیروهای الهی، نیروهای نفسانی، نیروهای طبیعی و نیروهای شیطانی. ملاک تقسیم در این دسته بندی تفاوت در منبع صدور این نیروهاست.

 نیروهای الهی

از ناحیه خداوند متعال صادر می شود[1]. مانند: معجزات انبیا، کرامات معصومین و اولیاء الهی و امدادهای غیبی. توضیحات بیشتر این بخش را به بخش پایانی نوشتار[2] واگذار می کنیم.

 نیروهای نفسانی

Register to read more...

شاید انتظار شما به عنوان خواننده این مطلب این باشد که اگر نمونه های بیشتری از قدرت های خارق العاده و شرحی از کم و کیف آن ها در ذیل تقسیم بندی مذکور بیان می شد، این نوشته جذاب تر می نمود. منتهی بیان این تقسیم بندی آن هم با این درجه از اختصار، نه فقط به خاطر کم بودن مجال برای این نوشته است؛ بلکه بیان بیش از حد نمونه های عجیب و غریب، از قدرت های ماورایی که اغلب در نوشتارهای این چنینی آورده می شود، بیشتر داستان واره ای است که پس ازپایان مطلب، تنها برای دقایقی خواننده را سرگرم می نماید و قوه تحلیلی برای مقابله با این آسیب در حوزه معنویت و عرفان به دست نمی دهد. بنابراین در ادامه نکاتی را برای بصیرت بخشی در این حوزه یادآور می شویم:

 نکته اول: یکی از مهمترین نکاتی که باید به آن توجه نمود آن است که: هدف عارفان الهی از سیر و سلوک به سمت خدا دستیابی به نیروهای خارق العاده نیست.

Register to read more...

اطلاعات تماس

  • ایمیل: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • آیدی تلگرام: www.telegram.me/alinaji314

درباره ما

این سایت به همت جمعی از پژوهشگران حوزوی راه اندازی گردیده است. این گروه با تکیه بر آیات و روایات، به تحقیق پیرامون مسائل ماوراء الطبیعی و تبیین آنان از نگاه اسلامی می پردازد.

  کانال ما در آپارات
کانال ما در تلگرام کانال ما در تلگرام

درباره سایت نجات از جن

این سایت به همت جمعی از پژوهشگران حوزوی راه اندازی گردیده است. این گروه با تکیه بر آیات و روایات، به تحقیق پیرامون مسائل ماوراء الطبیعی و تبیین آنان از نگاه اسلامی می پردازد.

تماس با ما

  • ایمیل: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • آیدی تلگرام: www.telegram.me/alinaji314