دستورات درمانی

۰-مقدمه

بحث ما در این جا با افرادی است که به هر علتی، روزنه ای در زندگیشان ایجاد شده و با مشکلاتی از طرف جنیان و شیاطین، روبرو هستند. مطالب مختصری که در این فصل آمده است، دستورات درمانی برای رهایی از این مشکلات است، که تماما برگرفته از روایات معصومین (ع) می باشد. برای رعایت اختصار، کلیات برنامه ها با توضیحاتی در موارد لازم آورده شده است.

نکته: متن این بخش از نوشتار خطاب به آسیب دیدگان این حوزه است.

قبل از مطالعه برنامه های درمانی، مرور نکات زیر ضروری است:

نکته اول: اکیدا توصیه می­نمائیم که برای رفع مشکلات خود به افرادی که مدعی ارتباط با جنیان هستند و موکّل در اختیار دارند، مراجعه نکنید. زیرا در بسیاری موارد این افراد جن ها و حتی شیاطینی را برای رفع مشکل شما مامور می­کنند که موجب مشکلات بزرگتر می شود، اگرچه مشکل مورد نظر را به طور موقت برطرف سازند.

 

نکته دوم: رهایی از این مشکلات به طور دائمی، که به آن درمان پایدار می­گوییم، هنگامی حاصل می­شود که فرد آسیب­دیده، به موازات شروع برنامه های درمانی، علتِ پیدایشِ این آسیب­ها (روزنه­های ورودی) را شناسایی و مسدود نماید؛ وگرنه همچون بیماری است که بدون جلوگیری از علت بیماری، تنها به مصرف مسکن­های قوی اکتفا کند.

نکته سوم: یکی دیگر از ارکان درمان پایدار که در واقع زیربنائی­ترین دستور درمانی برای رفع آسیب شیاطین و جنیان است، مقید شدن به سه عنصر تقوی، توسل به اهل بیت (ع) و توکل به خدا است. بنابراین ورای تمامی برنامه هایی که در ادامه می­آید بایستی سعی کنید تا حد امکان این سه عنصر را در درون خود تقویت کنید. نکته مهم اینجاست که هر مقدار این سه مورد در شما شکل بگیرد به همان اندازه از برنامه های درمانی بهره می­برید و لازم نیست که این موارد را در حدّ اعلا داشته باشید تا اثر کنند. بنابراین از همین امروز به هر میزان که می­توانید، این سه محور را در زندگیتان فعال کنید. مثلا اولین گام در شکل­گیری تقوی، انجام واجبات و ترک محرمات (کارهای حرام) است. به هر میزان که می­توانید شروع کنید که خود را به صورت مرحله به مرحله، و در قالب مراقبه، به این مساله مقید نمائید.

نکته چهارم: ممکن است پس از آغاز عمل به این برنامه ها، فعالیت جنیانی که در حال آزار و اذیت شما هستند مقداری بیشتر شود و به اصطلاح تظاهرات آن­ها کمی تشدید شود. این عمل آن­ها، برای آن است که شما را از ادامه مسیر باز دارند، پس تنها با کمی مقاومت و توکل بر خداوند متعال بدون این که هراسی در دلتان ایجاد شود و نسبت به دستورات ائمه (ع) ناامید شوید، برنامه را ادامه دهید.

نکته پنجم: طبیعتا برای فردی که عمل به این برنامه ها قبلا در متن زندگی­اش نبوده و به قول معروف به آن­ها عادت نکرده است، ممکن است مقید شدن به انجام تمامی آن­ها سخت به نظر برسد. بنابراین برای هرچه بهتر عملیاتی کردن دستورات درمانی که در ادامه بیان می­شود، چند توصیه بیان می­کنیم:

  • به هر حال فعلا در زندگی شما مشکلی بوجود آمده و بایستی رفع شود. بنابراین کمر همت را ببندید که تا آن جا که می توانید خود را مقید به انجام این دستورات نمائید. منتهی مراقب باشید که سیر کلی زندگی خود را نیز به هم نزنید و با تحمیل کارهایی که احساس می­کنید مشقت بیش از حد به شما وارد می­نماید، حالت دل­زدگی برایتان حاصل نشود.
  • تعدادی از دستوراتی که در مرحله نخست راحت­تر از مابقی می­توانید به آن ها عمل کنید در یک لیست جداگانه­ای نوشته و سعی کنید مدت زمان مشخصی (مثلایک ماه و یا چهل روز)  به آن عمل نمائید، و در مراحل بعدی دستورات دیگر را هم به تدریج اضافه نمائید.
  • جدولی تهیه نموده و دستوراتی را که دارای سیکل مشخص هستند را در قالب یک چک­لیست آماده نمائید، که استمرار عمل به آن ها با فراموشی آن­ها از میان نرود. مثلا اگر دوست دارید سوره جن را هر روز قرائت فرمائید. جدولی به تعداد روزهای هفته و یا ماه تهیه نموده و بعد از هربار قرائت تیک بزنید.
  • برخی دوره­های زمانی که برای تعدادی از دستورات مشخص شده است، در متن روایات ذکر نشده و تعبیراتی کلی مثل (مداومت بر این عمل) در کلام معصوم آمده است. گروهی که این نوشتار را تنظیم نموده دوره های زمانی مانند (هر روز، هفته ای یکبار و …) در کنار متن دستور آورده است تا مخاطب بتواند این برنامه را بدون ابهام و نگرانی اجرا کند.

منظور از غروب آفتاب که در برخی موارد ذکر شده است، زمان بین غروب آفتاب تا اذان مغرب می باشد. (حدودا از ۲۰ دقیقه قبل از اذان مغرب) و منظور از بین الطلوعین، از بعد از اذان صبح تا طلوع خورشید می باشد.

دکمه بازگشت به بالا